Máme nejnižší ceny razítek na trhu a vše skladem. Nabízíme i množstevní slevy.

Příprava grafiky

 


Příprava vlastní grafiky

Základní instrukce pro přípravu grafického návrhu razítka.


 

 

Zpracování grafiky v grafickém programu

 

Doporučené grafické programy

Nejpoužívanější grafické programy pro sazbu textu a grafiky jsou CorelDRAW (přípona .cdr) a Adobe Illustrator (přípony .ai nebo .eps). Tyto programy jsou profesionální a zvládnou jakoukoliv grafickou úpravu.

Technické parametry

  • Veškeré texty (písma) musí být převedeny do křivek. V programu CorelDRAW příkazem: convert to curves (převést na křivky) (Ctrl+Q) a v programu Adobe Illustrator příkazem: create outlines (vytvořit obrysy) (Ctrl+Shift+O).
  • Jestliže grafický návrh obsahuje rámeček, linku nebo jiný grafický prvek, tak tloušťka těchto grafický prvků by měla být nejméně 1 pt. Menší hodnota je přípustná jen v krajních případech.
  • Můžete používat barvy RGB nebo CMYK, ale pro vytvoření návrhu požívejte jen černou a bílou barvu. Jiné barvy (stupně šedi, přechody) nepoužívejte, případně všechny jiné barvy vyrobíme, jako základní černou barvu.
  • Je-li maximální velikost tiskové plochy razítka 47 x 18 mm, tak pro návrh využívejte plochu minimálně o 1 mm menší, tedy 46 x 17 mm.

Výstup / Uložení do souboru

Nejuniverzálnější a zároveň nejlepší formát pro uložení souboru je soubor s příponou PDF (zkratka pro Portable Document Format). Můžete zaslat i čistě vektorové soubory CDR, AI, EPS.

 

 

Zpracování grafiky v běžném textovém programu

 

Doporučené textové programy

Grafický návrh můžete vytvořit i v běžném kancelářském balíčku MS Office (Word, Excel) nebo LibreOffice (Writer, Calc). Tvorba v těchto programech je snadná a zabere většinou jen pár minut.

Jak pracovat v textovém editoru

Ve vybraném programu stačí napsat požadovaný text, můžete upravit velikost písma, styl písma, přidat linku, logo (obrázek), a my takto zaslaná data převedeme do vektorové grafiky a dáme do výroby. Pokud si se zaslanou grafikou nebudeme jisti, tak ještě zašleme finální grafický návrh ke korektuře.

Při použití nestandardních fontů zašlete i tyto fonty v samostatném souboru.

Uložení do

Zvolte váš oblíbený formát pro ukládání souborů, v ideálním případě vyberte rovnou soubor PDF.

 

 

Zpracování grafiky ze zaslané fotky, obrázku (loga)

V tomto případě zašlete to, co máte a my se o grafický návrh postaráme. Navrhneme to nejlepší řešení a výsledek zašleme ke schválení. Můžete zaslat soubory s příponou .bmp, .jpg, .jpeg, .psd, .gif, .tif a další.

Pro optimální zpracování obrázků doporučujeme jejich minimální rozlišení 300 dpi.

 


Potřebujete další informací? Kontaktujte nás.


 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení