V termínu od 15. 6. do 29. 6. 2024 čerpáme dovolenou. Přijaté a schválené objednávky do pátku 14. 6. 2024 do 13:30 vyřídíme ještě téhož dne, všem ostatním objednávkám se opět začneme věnovat od 1. 7. 2024. Děkujeme za pochopení a přejeme příjemné letní dny.

Konfigurátor razítek

 


Jak správně vybrat a vytvořit razítko online

V několika krocích Vás seznámíme s nastavením vlastností a parametrů vybraného razítka.


 

 

↓ Konfigurátor ↓

 

1. Barva strojku

U vybraných a především u oblíbených typů razítek máte na výběr z několika barevných variant.

Vyberte dle preferencí nebo slaďte razítko s barvou kanceláře.

 

2. Barva otisku

Polštářek je standardně dodáván v jedné z pěti barev a to černá, červená, modrá, fialová a zelená. Příplatkové barvy jsou bílá, vínová, hnědá, žlutá, světle zelená (mint), oranžová, růžová, světle modrá (tyrkysová). Taktéž je možné dodat zcela suchý polštářek, který lze napustit vlastní, nebo speciální barvou ze sortimentu.

Pro většinu razítek je dostupný i vícebarevný otisk. Barvy vícebarevného otisku, prosím, rozepište v poznámce nebo vyznačte v hotovém grafickém návrhu. Minimální vzdálenost od jednotlivých barev musí být alespoň  3mm.

Vyberte dle preferencí:

Barva _otisku_razitka

 

3. Návrh podle šablony

Nedílnou součástí razítek s vlastním textem je samotný text, který se zpracovává do podoby grafického návrhu. Aby byl tento krok co nejjednodušší, tak je u každého razítka na výběr z několika předem připravených šablon. Šablony zároveň ukazují grafické možností pro jednotlivá razítka. Vámi zaslaný text vypracujeme do podoby vybrané šablony. Do poznámky můžete uvést další případné úpravy, které zapracujeme do jednoho grafického návrhu.

Jestliže máte vlastní grafický návrh, který stačí jen vyrobit (nesmí se jedna o ofocený nebo naskenovaný návrh), vyberte položku NE, poté rovnou přeskočte výběr písma a velikost písma až na korekturu a číslování.

Také můžete celý návrh popsat nebo načrtnou a v tomto případě vyberte položku Potřebuji grafika.

Typ písma

Máte na výběr z několika nejpoužívanějších typů písma (fontů):

Typ_pisma_pro_razitka

Vyberte dle preferencí nebo zašlete vlastní font. Zdarma dostupné fonty např. ZDE.

Velikost písma

Vyberte položku Maximální pro dané razítko, nebo upřesněte z nabízeného seznamu vámi preferovanou velikost, případně můžete vybrat Vlastní velikost a do poznámky tuto velikost upřesnit.

Pro většinu razítek doporučujeme velikost 8 pt a 9 pt. Pro lepší představu 1 pt = 0,3528 mm to znamená, že velikost 8 pt = 2,8224 mm.

 

4. Korektura a číslování

Velmi důležitým krokem je samotné schválení grafického návrhu. Pro Váš větší klid doporučujeme vybrat položku ANO. Korektura jednoznačné zaručí, že grafický návrh vyrobíme přesně podle vaší představy.

Jestliže objednáváte několik stejných razítek je vhodné tyto razítka odlišit malým číslem v kolečku. Stačí vybrat položku ANO + ČÍSLOVÁNÍ a všechna stejná razítka vám očíslujeme. Součástí tohoto parametru je korektura a to i v případě, že máte vlastní grafický návrh do kterého přidáme jen číslice. Do poznámky můžete upřesnit konkrétní číslice, umístění, nebo rozpětí čísel např. 1, 2, 5, 7 nebo 1 - 10 do pravého dolního rohu.

 


Potřebujete další informace? Kontaktujte nás.